נגישות
נגישות
  • גודל פונט
  • גוונים וקונטרסט

ממשק אינטרנטי לאיתור חשבונות עמיתים וחשבונות של עמיתים שנפטרו

(עודכן ביום 30/08/2012)

 

במסגרת הצעדים לטיפול בכספים ללא דורש בחיסכון פנסיוני וכצעד משלים לתקנות הפיקוח על שירותים פיננסיים (קופות גמל) (איתור עמיתים ומוטבים), התשע"ב – 2012 (תקנות האיתור), יזם משרד האוצר הקמת ממשק אינטרנטי מרכזי, נגיש ופשוט לאיתור חשבונות עמיתים.

מטרת הממשק היא לאפשר לחוסכים ולמוטבים של עמיתים שנפטרו לאתר בקלות ובמהירות חשבונות אצל גופים מוסדיים המנהלים חסכונות פנסיוניים. כדי לקבל מידע מהממשק, משתמשים יחויבו למסור פרטי זיהוי למשרד האוצר, אגף שוק ההון  ובמשרד האוצר יאמתו פרטים אלו.

 

ילין לפידות ניהול קופות גמל בע"מ תעביר מידע בדבר זכויות בחשבונות של עמיתים שנפטרו רק במקרים בהם הפנייה נעשתה ע"י בעל זכות מוכחת בחשבון (למשל במקרה בו המנוח קבע, כי הפונה הנו מוטב בחשבונו, במקרה בו הפונה הציג לקופה צו ירושה בתוקף ובמקרה בו הפונה הנו בן/בת הזוג של המנוח/ה ויש ביכולתו/ה להוכיח זאת). בכל מקרה אחר יש לפנות לקבלת צו שיפוטי. תהליך המשיכה של כספי נפטר מחייב הגשת מסמכים ואישורים לקופה. סוגי האישורים נקבעים בהתאם לזהות מושך הכספים (מוטב/יורש/שאר) ובהתאם לסוג הכספים (פיצויים/תגמולים).

 

לתשומת לבכם - כי בהתאם להוראות משרד האוצר, בעת חיפוש של קופות גמל/קרנות השתלמות על שם אדם חי, יופיעו בממשק תוצאות ביחס לקופות/קרנות שאינן פעילות, קרי, שאין בהן הפקדות שוטפות. כלומר, אם מתנהלת על שמכם קופת גמל/קרן השתלמות בילין לפידות אליה מופקדים כספים באופן שוטף לא יופיעו פרטיה בתוצאות החיפוש.


עמית המבקש להסיר מידע אודות חשבונותיו המנוהלים ב"ילין לפידות ניהול קופות גמל בע"מ", מהממשק, מתבקש לשלוח בקשה בכתב (בנוסח המצ"ב), למחלקת שירות הלקוחות :

 

לכתובת - דיזינגוף 50,  ת"א. או לפקס 03-7132324.

אישור על קבלת הבקשה ישלח תוך 7 ימי עסקים.

 

המומחיות שלנו
דלג על המומחיות שלנו
צור קשר
דלג על צור קשר

אני מעוניין שנציג ילין לפידות יצור איתי קשר

אנו מתחייבים שלא להעביר את פרטייך לגורם אחר
עבור לתוכן העמוד